Hellraid zmienia nazwę! Od dziś to „The dark story of my little pony”! AKTUALIZACJA PIERWSZOKWIETNIOWA

Hellraid zmienia nazwę! Od dziś to „The dark story of my little pony”! AKTUALIZACJA PIERWSZOKWIETNIOWA

Pewnie wielu z was martwił w ostatnim czasie brak jakichkolwiek informacji o Hellraid, pierwszoosobowym hack&slashu największego polskiego dewelopera, Techland S.A. – twórcy nie spoczęli na laurach po oszałamiającym sukcesie Dying Light (popatrzcie na garść ciekawych statystyk dostępnych pod tym linkiem) i ciągle pracują w pocie czoła, aby Hellraid dostarczył wszystkim tego, na co oczekują.

No właśnie, Hellraid?

Jak dowiedział się jeden z naszych redaktorów, osoba podająca się za pracownika związanego z Techland, poinformowała, że twórcy zaczęli obawiać się o to, czy gra trafi w gusta wszystkich graczy – zwłaszcza graczek w przedziale wiekowym od 6 do 10 lat. Mając to na uwadze, postanowiono całkowicie zmienić setting gry, porzucając mroczny, ponury, brutalny świat na rzecz nieco bardziej łagodnego i akceptowalnego przez środowiska pedagogów wychowania wczesnoszkolnego uniwersum. Wiązało się to także z nawiązaniem współpracy ze spółką Hasbro, dzięki czemu przy jej współudziale na bazie Hellraid powstaje nowy hack&slash: „The dark story of my little pony”.

Zgodnie z notatką prasową, która miała zostać udostępniona w najbliższym czasie, a którą mamy w posiadaniu, w „The dark story of my little pony” przyjdzie nam wcielić się w postać kucyka, który przemierza tęczowy świat, walcząc z hordami pszczółek i zmutowanych pączków, by uratować swojego przyjaciela, którego podkowa została przyciągnięta przez monstrualny magnes. Kucyk będzie mógł strzelać z oczu laserami oraz wywijać ogonem, powalając najbliższych wrogów; do gry zostanie zaimplementowany system craftingu – rzemieślnicy za niego odpowiedzialni zlokalizowani będą w lokacji początkowej – „Stajni” i umożliwią wytworzenie siodeł, wędzideł, batów oraz żłobów – warto odnotować, że te ostatnie mają zapewnić unikalne modyfikacje statystyk oraz czasowe buffy.

Już teraz z niecierpliwością czekamy na premierę „The dark story of my little pony” – niebawem spodziewajcie się nowych informacji na temat gry!

AKTUALIZACJA: Oczywiście, żartowaliśmy 🙂