Prima dies Aprilis (łac. 1 kwietnia) w branży hack&slashowej

Prima dies Aprilis (łac. 1 kwietnia) w branży hack&slashowej

publicystyka1-miniaturaPierwszy kwietnia już za nami – dzień, w którym każdy może każdego wkręcić, czasami subtelnie, innym razem nachalnie lub nieprzyzwoicie. Dzień, który sprawia wiele radości jednym, a frustracji – pozostałym, na szczęście, jest już za nami. Prima Aprilis postanowili wykorzystać twórcy najpopularniejszych hack&slashy, wkręcając graczy na różne, w większości oryginalne i ciekawe, sposoby.

Grinding Gear Games ogłosiło, że ich Path of Exile będzie od tej pory… Pay to win. Ten niewybredny żarcik nie jest jednak pozbawiony autentyczności – w grze zawarto bowiem mikrotransakcję, dzięki której możemy poczuć się, jak zwycięzcy, obserwując pokaz sztucznych ogni nad naszymi głowami – słowem – zapłać, by zobaczyć swoje zwycięstwo 🙂

Z kolei ekipa odpowiedzialna za Diablo 3 uraczyła swoich fanów całkowicie nową grą (acz w starym lore) – Happy Reaper, aktualnie w wersji 1.0. Jeżeli słyszeliście o grze Flappy Bird (lub o jej fenomenie), Happy Reaper nie powinno być dla was zaskoczeniem:

Przy tej okazji warto zapoznać się z wpisem na oficjalnym blogu Diablo 3:

eu.battle.net/d3/pl

Także ekipa diablofans postanowiła zażartować z Diablo (a także z własnej aktywności) i poinformowała o kolejnym przecieku z gry (znowu!) – tym razem spece od grzebania w plikach dokopali się do informacji odnośnie nowej postaci w grze – będzie nią Nekromanta Necruid:

diablofans.com

NeocoreGames także nie próżnowało. Jak wiecie, ekipa deweloperska rodem z Budapesztu, przy okazji prac nad Van Helsing II, wypuszcza co każdy wtorek wpisy na blogu dotyczące mniej lub bardziej interesujących elementów nowo powstającej gry. Tym razem twórcy pokazali nam… Krowę. Czyżby subtelna aluzja do pewnego kultowego tytułu?

devblog.neocoregames.com