Blizzard zapowiedział Diablo Immortal – prequel Diablo 3

Blizzard zapowiedział Diablo Immortal – prequel Diablo 3

Wyłącznie na urządzenia mobilne. Informacja z pierwszego zdania wywołała bardzo duże poruszenie w społeczności Diablo, niemniej jest to temat na osobny wpis. Diablo Immortal, jak wskazałem w tytule, winno być określane mianem prequelu do Diablo 3. Co prawda fabuła gry rozpoczyna się w kilka lat po zakończeniu fabuły Diablo II: Lord of Destruction (i koncentruje się na eliminowaniu niedobitków z poprzedniego konfliktu), jednak rozgrywka do żywego przypomina tą znaną z Diablo 3, ponadto bohaterowie, którymi możemy pokierować, to te same postacie, które znamy z pełnoprawnej odsłony gry z 2012 roku (z wyłączeniem witch doctora).

Na chwilę obecną nie znamy modelu biznesowego gry, daty premiery, jak również minimalnych wymagań co do wersji systemów mobilnych (Android, iOS), na których gra „ruszy”. Blizzard pokazał za to dwa materiały filmowe, dające nam wstępny ogląd na to, z czym będziemy mieli do czynienia.

Więcej informacji, screenów i marketingowego śmiecia dostępne jest na oficjalnej stronie „projektu”: https://diabloimmortal.com/pl-pl/.