Wolcen: Lords of Mayhem – Tryb „Arena” oraz kilka innych nowości.

Wolcen: Lords of Mayhem – Tryb „Arena” oraz kilka innych nowości.

W aktualnie dostępnej wersji alfa o numerze 0.5.0.3 wprowadzono do gry nowy tryb – Arena.

Można ją znaleźć w drugim obok Amarth mieście Dhur. Rozmawiając z NPC wybieramy tryb areny:

  • klasyczny, w którym mamy do pokonania określoną liczbę fal wrogów, przetrwanie przez określony czas lub zabicie potężnego bossa,
  • bez końca, w którym walczymy tak długo jak starczy nam sił.

Każda z aren posiada inną stylistykę, a także zawiera kilka niespodzianek np. pułapek czy też specjalnych kul dających pewne bonusy dla naszej postaci.

Po zwycięstwie gracz otrzyma nagrody w postaci złota, punktów doświadczenia czy elementów wyposażenia.

Bezpośrednio przed wejściem na arenę możemy pohandlować z NPC a także przejrzeć zawartość swojej skrytki.

Dla śmiałków, którzy ukończą wszystkie próby zostanie odblokowany kolejny tryb z jeszcze trudniejszymi wyzwaniami.System klejnotów

Do gry w jednej z przyszłych aktualizacji wprowadzony zostanie system klejnotów. I tak np. umieszczając ognisty klejnot w broni otrzymamy broń zadającą obrażenia od ognia, a jeśli ten sam gem włożymy do zbroi, to wówczas zyskamy % do odporności na ogień. Oczywiście w mieście pojawi się jubiler, który pomoże w łączeniu gemów czy też w wyjmowaniu ich z gniazd.

Nowy NPC – Archiwista

Do tej pory, gdy gracz znajdował kolejne książki z umiejętnościami, a wcześniej już taką poznał, to otrzymywał 50% punktów potrzebnych by skill wskoczył na kolejny poziom. Po wprowadzeniu archiwisty, gracz nie będzie mógł już wykorzystywać kolejnych ksiąg, zamiast tego otrzyma specjalną walutę, którą będzie można użyć do ulepszenia dowolnej umiejętności. Zmiana jak najbardziej na plus!

Kapliczki

Kolejny z klasycznych elementów gier h&s czyli kapliczki również zawitają do gry. Po aktywowaniu otrzymamy czasowe premie do jednego z atrybutów, dodatkowego expa czy też darmową teleportacje gracza w przypadkowe miejsce. Pojawią się również kapliczki przyzywające potwory.

Mechanika zwłok

Potwory będą zostawiały swoje truchła, a te będzie mógł wykorzystać zarówno gracz jak i przeciwnicy. Nekromanci wszystkich gier h&s łączcie się! 🙂

Nowe potwory i bronie.


Nowe umiejętności

Już niedługo zostaną dodane kolejne umiejętności.

[www.wolcengame.com]

Wolcen po polsku?

Powstało już sporo fanowskich tłumaczeń, może pora na nasz język? 🙂 Jeśli ktoś z Was chciałby zająć się lokalizacją tej gry, to pod tym linkiem znajdują się szczegóły.

[www.steamcommunity.com]