Grim Dawn – Co wiemy o dodatku?

Grim Dawn – Co wiemy o dodatku?

Rozszerzenie do Grim Dawn zbliża się wielkimi krokami. Warto więc  zebrać informacje o tym czego możemy się spodziewać w tym dodatku.

Pierwsza kwestia czyli nazwa rozszerzenia. Będzie to:

Tak. Odwiedzimy ruiny miasta Malmouth. Niegdyś był to kwitnący ośrodek przemysłu w Cairn, było to też jedno z pierwszych miast zniszczonych podczas Ponurego Świtu. Miasto przynosiło ogromne bogactwa dla imperium, do czasu gdy pojawił się lekarz ze stolicy Theodin Marcell. Jego przybycie zapoczątkowało proces zniszczenia miasta.

Malmouth podzielone było na trzy dzielnice.

  • Dzielnica Candle – strefa biedoty, gdzie większość ubogich znalazła się w gęsto upakowanych, zniszczonych strukturach. Tutaj ogromne bogactwo miasta było tylko snem.
  • Dzielnica Steelcap – dzielnica przemysłowa będąca sercem gospodarki Malmouth. Mieściły się tam fabryki, magazyny oraz doki.
  • Crown Hill – mieszkali tam urzędnicy rady miasta. To właśnie tam spadł „młot” i los miasta został przypieczętowany.Ekran wyboru postaci prezentuje się następująco.

W zniszczonym przez Aetherialnych mieście utworzył się ruch oporu. Składa się z pozostałych przy życiu milicjantów oraz ochotników. Nie byli wstanie pokonać przeważającej liczby wrogów, musieli uciec się do taktyki partyzanckiej, jednak i to z czasem okazało się zbyt trudne. Opór był w pełni odwrotu prawie od pierwszego dnia. Aetheialni przejęli całkowitą kontrolę nad miastem, a ich przywódca zaczął pracować nad swoim największym dziełem. Ludzie Malmouth zarówno żywi i martwi stali się paliwem dla tego czegoś. Ucieczka z oblężonego miasta wymagała szczęścia lub umiejętności, a może kombinacji obu,  by później znaleźć schronienie w rozproszonym świecie Cairn…Ruch oporu z Malmouth bedzie jedną z czterech frakcji, które pojawią się wraz z rozszerzeniem, nie licząc bestii, które staną się kolejną wrogą frakcją. Od ciebie zależy czy sprowadzisz Czarny Legion na pomoc zniszczonemu miastu czy też staniesz się kolejnym ciałem na polu bitwy.

Oprócz tego rozszerzenie przyniesie setki nowych przedmiotów czy dwie nowe klasy postaci inkwizytora oraz nekromantę.

[www.grimdawn.com/forums]
[www.grimdawn.com/forums]
[www.grimdawn.com/forums]