Shadows: Heretic Kingdoms – Book 2 zapowiedziane! | Przegląd ostatnich aktualizacji

Shadows: Heretic Kingdoms – Book 2 zapowiedziane! | Przegląd ostatnich aktualizacji

Panowie ze słowackiego Farm Games przebudzili się z letargu, i to w jakim stylu – nie tylko zapowiedzieli Shadows: Heretic Kingdoms – Book 2, ale również wypuścili kilka łatek do swojego ostatniego dzieła.

Zaznajomieni z tematem z pewnością wiedzą, że Book 2 pierwotnie planowane było na pierwszy kwartał 2015 roku. Farm Games, na swoim facebookowym profilu, postanowiło wyjaśnić, z czego wynikała taka „obsuwa”. Po raz kolejny sprawdza się porzekadło, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze; zaraz po wydaniu Shadows: Heretic Kingdoms, wydawca gry, bitComposer Entertainment AG, złożył wniosek o upadłość. Mimo pozytywnych recenzji i ocen od samych graczy, dalsze prace nad Book 2 w praktyce straciły sens – co prawda Farm Games ma prawa do marki, ale wydawanie i sprzedaż Shadows: Heretic Kingdoms (w tym zakontraktowanego wcześniej między Farm Games a bitComposer Book 2) została powiązana z postępowaniem upadłościowym toczącym się przeciwko bitComposer. Farm Games postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce, i podjęło negocjacje celem przejęcia praw do publikowania i wydawania gry, co wiązało się także z koniecznością zachowania poufności – stąd cisza w „eterze” ze strony Farmerów. Wreszcie w lipcu studiu udało się uzyskać pełne prawa do marki, a przy okazji uzyskali analogiczne prawa dla gry Air Conflicts.

Wiemy zatem, że Book 2 jest tworzone i na pewno, ale kiedy, tego twórcy zdradzić nie chcieli. Póki co gracze otrzymali ponad 2 gigabajtową łatkę, która:

  • eliminuje crashowanie gry po podpięciu kontrolera,
  • naprawia sporadyczne nakładanie się elementów interfejsu użytkownika,
  • pozbywa się kilku mniejszych błędów i niedociągnięć, które wykryli i zgłosili gracze.

Cieszy, że Shadows: Heretic Kingdoms będzie dalej rozwijane – to ciekawa i pięknie wyglądająca gra akcji, która, choć nie jest pełnokrwistym, rasowym hack&slashem, daje dużo frajdy fanom gatunku.

[steamcommunity.com/games/256030]