GRIM DAWN – Grim Misadventures # 74 – Głębiny Pustki

GRIM DAWN – Grim Misadventures # 74 – Głębiny Pustki

Kolejny wpis dotyczy niedalekiej przyszłości gry, ale wcześniej małe podsumowanie, jako że od niedawna możemy już skończyć w pełni akt 3 docierając do siedziby kultu Ch’thona. Mamy również możliwość dołączenia do jednej z dwóch wrogich wobec siebie frakcji, co w połączeniu z systemem reputacji oraz misji (bounties) wydłuża zabawę o sporo dodatkowych godzin. Również maksymalny poziom jaki możemy osiągnąć wzrósł do 50, dając możliwość założenia niektórych nowych przedmiotów z wyższymi wymaganiami poziomu. Oprócz znacznego zwiększenia nowej zawartości gry, wyszły 3 spore hotfix’y naprawiające i balansujące rozgrywkę.

Ale wracając już do głównego tematu, przedstawiamy Wam kolejne potworności które będziemy mogli spotkać w kolejnych częściach przygód w GRIM DAWN. Tym razem zagłębimy się w otchłaniach pustki, do kolejnych poziomów pustki Ch’thona, poza Ashen Wastelands które jest pierwszym poziomem pustki.

Chthonian Dreadguard

W jednym z poprzednich odcinków Grim Misadventures mogliście zobaczyć obsydianową broń i tarcze. To właśnie Ci niemilcy dzierżą te dwuręczne młoty i topory. Stanowią oni forpocztę nieskończonych legionów Ch’thona. Nie byli oni dobierani według łagodności, a uzbrojeni w broń stworzoną z pustki sieją zamęt i zniszczenie w szeregach ich wrogów. Nie wszyscy jednak są bezmyślnymi potworami. W najczarniejszym zakątku pustki ma swoje leże stwór ognia i cienia zwany Shar’Zul. Knuje on intrygę która ma sprowadzić zagładę na całe Cairn i ucieszyć martwego boga Ch’thona rozlewem krwi jego ofiar.

 

Chthonian Leech

Nie od dziś wiadomo że pustka jest miejscem narodzić wszelkiego rodzaju potworności i straszydeł. Jedną z nich jest wyżej przedstawiony Chthonian Leech składający się z wysysających życie macek z których każda wydaje się żyć własnym życiem. Znane z wiecznego niezaspokojonego głodu potrafią nawet ucztować na innych horrorach pustki jeżeli nie mają w pobliżu innych źródeł pożywienia. Wędrowiec który zbłądzi do otchłani pustki niech strzeże się tych bestii, bo w przeciwnym razie może skończyć jako kolejne wysuszone zwłoki.

Głębokie otchłanie pustki czekają na zwiedzenie w akcie 4 – odważycie się je odwiedzić ?

[grimdawn.com.forum]