The Incredible Adventures of Van Helsing III – Zapowiedź

The Incredible Adventures of Van Helsing III – Zapowiedź

Za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się czerwiec – ten niepozorny fakt wzbudza u nas ekscytację z jednego powodu – niedawno ekipa z Neocore Games poinformowała, że The Incredible Adventures of Van Helsing III będzie miał premierę jeszcze już 22 maja, więc już należy przygotować się na prawdziwą, hack&slashową ucztę z ostatnią częścią łowczej trylogii.

W związku z powyższym postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu wszystkie znane nam dotychczas informacje odnośnie gry.

Jedną z nowości, jaką zaserwują nam twórcy, będzie mnogość klas postaci – nie jedna + DLC, nie trzy, a aż 6 klas postaci, z których dwie kiedyś dla was opisaliśmy. Klasy, jakimi będziemy mogli walczyć, to:

  • Umbralista,
  • Phlogistoneer,
  • Elementalista,
  • Protector,
  • Bounty Hunter,
  • Constructor.

Pod tymi tajemniczo brzmiącymi nazwami kryją się dosyć tradycyjne klasy magów, elementalisów, inżynierów czy łowców. Wszystkie wyżej wymienione klasy można zobaczyć na poniższych filmach:

Z całą pewnością nie ma co spodziewać się głębokich zmian w rozgrywce. Czeka nas zatem standardowa kampania o długości zbliżonej do części pierwszej i drugiej (ok. 15 godzin), którą tym razem będziemy mogli przejść w kooperacji. W jej ramach będzie, wzorem części drugiej, udostępniona opcjonalna mini-gra bazująca na systemie tower-defense.

Dużym plusem jest z pewnością zmiana wyglądu okienka skilli – niezbyt funkcjonalne i nieczytelne drzewko podobne do tego z Diablo 2 zastąpiono drzewkiem koncentrycznym, przypominającym to znane z Path of Exile (choć nie tak rozbudowanym, jak w dziele Grinding Gear Games).

Pewne jest także to, że to ostatnia część z serii, i Neocore Games raczej skupi się w swoich dalszych pracach nad innymi grami, aniżeli hack&slashe.

Na pierwszą ocenę Van Helsinga III przyjdzie jeszcze poczekać, ale już teraz można domniemywać, że otrzymamy znany i nieco już „przejadły” tytuł, który jednocześnie będzie najbardziej kompletny ze wszystkich, oferujący chociażby zwiększony level-cap i eliminujący irytujące błędny znane z dwóch poprzednich odsłon.