Victor Vran – hack&slash od twórców Tropico już niebawem!

Victor Vran – hack&slash od twórców Tropico już niebawem!

victor-vran-miniaturaO niejakim Victorze Vranie słyszeliśmy tu i owdzie już od dłuższego czasu, jednak ostatnio słuch o nim zaginął. Na szczęście ostatnio przypomniał o sobie, i to w taki sposób, że już ciężko będzie o nim zapomnieć. Gra ma się ukazać w pierwszej połowie 2015 roku, co więcej, zadebiutuje w usłudze staem early access –  na szczęście twórcy zapowiedzieli, że gracze otrzymają tytuł niemal kompletny, by zapoznali się z całością gry i przestawili uwagi, które będzie można uwzględnić w pracach nad jej finalną wersją.

Gra na pierwszy rzut oka, stylistycznie jak i „klimatycznie” przypomina The Incredible Adventures of Van Helsing, ale prawdopodobnie nie będzie aż tak toporna, jak tytuł od Neocore Games. Wszystko za sprawą innowacyjnego (jak na ten gatunek) modelu ruchu, dzięki któremu będziemy mogli w dowolnym czasie skakać i wykonywać przewrotki. Znajdzie to swoje przełożenie w dynamice gry, jak również „miodności” w mordowaniu hord potworów.

Mimo iż w grze będzie występowała tylko jedna klasa postaci, ba, jeden bohater – tytułowy Victor Vran, gra umożliwi indywidualizację naszej postaci poprzez dobór unikalnej broni, kart przeznaczenia i mocy, przez co, jak zapewniają twórcy, zminimalizowane zostanie ryzyko grania „klonami”, co byłoby szczególnie widoczne zwłaszcza w trybie multiplayer – bo gra wieloosobowa finalnie zostanie zaimplementowana, przez co nie będziemy skazani na samotną walkę.

Przedmioty mają być generowane losowo, w grze zawarty ma być również crafting, pojawią się także przedmioty przeklęte, które wydatnie wpłyną na poziom trudności rozgrywki. Twórcy zapowiadają, że wrogowie, z którymi przyjdzie nam walczyć, będą zachowywać się różnorodnie, a przez to sama walka będzie ciekawsza.

Jak widać na załączonych niżej screenach, gra wygląda nad wyraz mrocznie, co powinno zadowolić szczególnie fanów Diablo, jak i dark fantasy – również i my bardzo cieszymy się z tego faktu, już teraz niecierpliwie czekając na kolejne informacje o grze, którymi z pewnością się z Wami podzielimy.

A na zakończenie, w nagrodę dla cierpliwych, pierwszy materiał wideo:

Niżej zaś link do gry w serwisie steam: