Shadows: Heretic Kingdoms na łamach HackSlashSite

Shadows: Heretic Kingdoms na łamach HackSlashSite

shadows-miniaturaPostanowiliśmy wprowadzić na nasze łamy kolejną produkcję hack&slash – Shadow: Heretic Kingdoms. Kilkanaście dni temu twórcy ze słowackiego studia Games  Farm ogłosili, że premiera ich najnowszego dzieła odbędzie się już 13 listopada 2014 roku. Jest to więc dobry moment, by zainteresować się tym tytułem.

Co można powiedzieć o samej grze? To luźna kontynuacja wydanego w 2004 roku Kult: Heretic Kingdoms. Głównym bohaterem gry będzie demon Devourer – pożeracz, który posiada ciekawą zdolność żywienia się duszami martwych potworów. Podobnie, jak w poprzedniczce, tutaj również będziemy mogli przemierzać świat pod dwiema postaciami. Normalnie, jako śmiertelnik, a gdy sytuacja zrobi się nieciekawa, „uciekniemy” do świata cieni. Od razu na myśl przychodzi mi świetna seria gier o przygodach Raziela czyli Soul Reaver 😉 Gra często postawi nas przed zagadkami logicznymi, których rozwiązanie może wymagać umiejętnego balansowania pomiędzy wymiarami. W krainie cieni prowadzić można jedynie Pożeracza, natomiast przenosząc się do świata żywych, do wyboru otrzymamy bogaty zestaw 14 postaci, z których maksymalnie można przyłączyć trójkę z nich.

Jeśli jesteście zainteresowani, to grę można kupić w usłudze Steam Early Access, niestety koszt takiej przyjemności to wydatek około 80 zł.

[store.steampowered.com – Shadows: Heretic Kingdoms Early Access]

Poniżej trzy odcinki z serii Dev Diary. W każdym z nich możecie dowiedzieć się o różnych aspektach gry.


[shadows-game.com – Oficjalna strona gry]