Powstanie Titan Quest 2?

Powstanie Titan Quest 2?

Titan Quest był niezwykle udanym i świetnie wyglądającym hach&slash’em, i wielu graczy po dziś dzień wspomina tę produkcję z rozrzewnieniem. Jednak niewątpliwy sukces gry nie został, jak się zdaje, odpowiednio zakumulowany – część jej twórców pracuje obecnie nad niezależnym (i świetnie się zapowiadającym) Grim Dawn; z kolei wydawca, THQ, kilka miesięcy temu zbankrutował i formalnie nie istnieje.

Prawa do wielu marek wydawanych pod szyldem THQ hurtowo wyprzedano. Jak się okazuje, wyprzedaż objęła także markę Titan Quest, zaś jej nabywca, Nordic Games, myśli poważnie o kontynuacji. W wywiadzie dla Polygonu jeden z przedstawicieli Nordic, Reinhard Pollice, stwierdził, że priorytetami firmy są nie tylko topowe marki THQ z ostatnich lat, takie jak Darksider czy Red Faction, ale także wydany w 2006 roku Titan Quest – Jak zaznaczył, jest to ta rzecz, którą developerzy ze studiów przynależnych do Nordic chcieliby przywrócić światu elektronicznej rozgrywki.

Można już chyba z wolna myśleć o tym, że fani H&S dostaną kolejny tytuł do zagrywania się, mając zaś w pamięci rozmach, złożoność i urodę pierwszej części, sequel ma szansę stać się grą co najmniej dobrą.

[destructoid.com]